Сабақ жоспары: Сын есімнің шырайларынан өткенді қайталау
қ/с | Сабақтың тақырыбы: | Сын есімнің шырайларынан өткенді қайталау |
2 | Сабақтың мақсаты:
| 1. Оқушылардың сын есім шырайлары бойынша өткен тақырыпты пысықтап, сауатты жазу үлгісін қалыптастыру. 2. ойлау мен шығармашылық қабілеттерін, пәнге деген қызығушылығын, есте сақтау қабілетін, сөздік қорын дамыту. 3. ана тілінің заңдылықтарын сүйе білуге, әсемдікке,адамгершілікке,ұжымшылдыққа тәрбиелеу. |
3 | Оқытуда күтілетін нәтиже | Оқушылардың сын есім шырайларының жасалуы мен сөйлемдегі қызметін тану және сауатты қолдануға ықпал етеді |
Негізгі түйін ой | Сын есім шырайлары туралы білімдерін , жаңа техналогияларды қолдану арқылы қалыптастыру. | |
Сабақтың көрнекілігі | Интерактивті тақта , плокат, үлестірмелі қағаздар |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
Кіріспе | Амандасу Көңіл-күйін сұрау Түгелдеу Сыныпты топқа бөлу | Амандасады Оқушылар түсті таңдау арқылы топқа бөлінеді
| ||
Ұйымдастыру кезеңі | 3мин | Амандасу Көңіл-күйін сұрау Түгелдеу Сыныпты топқа бөлу Ой шақыру Бес жолды өлең (тақтамен жұмыс) 1.зат есім 2.сын есім 3.етістік 4.сөйлем құрау 5. синонимі | «Жеңіс»тобы «Зейінді» тобы « Сөз мерген» тобы Топ басшылар топты бағалау 1.ұстаз 2.Құрметті, білімді 3.Оқытады, үйретеді, тәрбиелейді. 4. Ұстазы жақсының ұстамы жақсы. 5.Тәрбиеші
|
Үй тапсырмасы
Мағынаны тану Миға шабуыл
Асыл сөздің сынығы
Мәтін құрау
Венн диаграмма
Бекіту
Рефлексия бағалау
Үйге: | 5мин
3мин
7мин
10 мин
5мин
3мин
2мин 3мин
1мин | Сөйлем сыры сөздерде Берілген сын есімдерді салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырай жасаңдар
Сын есім Тұлғасына қарай Құрамына қарай Мағынасына қарай Шырайлары
Ақ киімді денелі ақ сақалды , Соқыр мылқау танымас тірі жанды Үсті-басы ақ қырау, түсі суық, Басқан жері сықырлап келіп қалды.
Сұр бұлт түсі суық қаптайды аспан Күз болып дымқыл тұман жерді басқан Білмеймін тоңғаны ма тойғаны ма, Жылқы ойнап, бие қашқан, тай Жарысқан
«табиғаттың сыры мол» тақырыбына шағын мәтін құрау, талдау
Қандай оқушы? Жақсы жаман (сурет салу)
Семантикалық картамен жұмыс жасау.
Бүгінгі сабақ Б Б Ү мен бағалау
Еліміздің туы мен елтаңбасын суреттеу | Көк,кең, ұзын, алыс, ашық, тәтті, жақсы, жарық.
Оқушылар топ болып жылдам дұрыс жауап береді.
Сын есімдерді тауып, сөйлем құрау, тез, жылдам.
Мәтін құрап, синтаксистік талдау жасау.
Топ болып бірлесіп жұмыс жасау, қолдау. Белгілеп беру
өз ойларын жазу өздерін бағалау
суреттеп жазу
|