Кенесары қырғыздарға неге барды?
06-11-2023
Сабақтың тақырыбы: | Қорқыт ата.Қорқыт ата кітабы | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Кожанова З.К. | ||
Сынып:8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Осы сабақта қол жет- кізілетін оқу мақсат-тары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.1.1.1. Әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін,эпилог,прологтарды анықтау | ||
Сабақ мақсаттары | Әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін,эпилог,прологтарды анықтау | ||
Тілдік мақсат | Ақылгөй,данышпан,мәңгілік өмір,рухани болмыс. | ||
Бағалау критерийлері | Әдеби шығарманың сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтау | ||
Құндылықтарды дарыту | "Мәңгілік ел" құндылығы: бейбітшілік пен келісім Мектеп құндылығы: оқушылар арасындағы қарым-қатынас арқылы ынтымақтастық және шығармашылықты қалыптастыру | ||
Пәнаралық байланыстар | Тақырыпқа байланысты кейбір мәліметтерді беру үшін тарих пәнімен байланыстыру | ||
АКТ қолдану дағдылары | Қорқыт ата туралы мәліметтерді слайдпен көрсету және интернет желісінен іздеуге ықпал жасау. | ||
Бастапқы білім | Көркем әдебиет және эпикалық сарын | ||
Жоспарланған уақыт | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы Басталуы 5 минут
| Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! |
Оқулық, дәптер, қалам
| |
Жаңа білім 10 минут
| Білу және түсіну. "Ашық микрафон" әдісі арқылы сұрақ-жауап алмасу. 1.Қорқыт кім? 2.Қорқыт ата кітабы туралы не білесің? 3.Қорқыт ата кітабын зерттеген қазақстандық ғалымдар туралы ақпарат бар ма?
| "Ашық микрафон" әдісі | |
Сабақтың ортасы. (сабақтың негізгі бөлімі) 20 минут
| Қолдану. 1. Қорқыт түркі халықтарына ортақ ұлы ойшыл деген пікірге не қосасың? 2.Венн диограммасын қолданып, Қорқыт ата кітабындағы жырдың мазмұнын батырлар жырымен салыстырыңдар.
| Венн диограммасы | |
Сабақтың соңы. Аяқталуы 5 минут | Синтез Екі түрлі түсініктеме күнделігі. Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берілген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады.
Мәтінді оқу барысында олар: Бөліктің оң жағына Сол жағына Мәтіндегі қатты әсер еткен Сол әсер еткен үзінділер тұстарды, үзінділерді жайлы пікір жазады жазады
| ||
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
| Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.
|
"Сұраққа жетіп ал" әдісі. Өз бетінше ойлап, ақпаратты меңгеруіне ықпал ету үшін берілген тапсырма. "Батыр Баян" шығармасының поэмаға тән белгілерін көрсетіңдер. |
|
Сынып ережесі бойынша тыныштықты сақтау; |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
| Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|