Ашық сабақ. Қазақ әдебиеті. 8 сынып. Ақтамберді Сарыұлы өмірі мен шығармашылығы
Сабақтың тақырыбы: | Ақтамберді Сарыұлының "Күлдір-күлдір кісінетіп" өлеңіндегі тілдік қолданыстар | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кожанова З.К. | ||
Сынып:8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты | 8.2.3.1. Шығармадағы көркемдегіш құралдардың ( теңеу,эпитет, метафора,қайталаулар) қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтау. | ||
Сабақ мақсаттары | Жырдың көркемдік ерекшелігіне талдау жасау. | ||
Тілдік мақсат | Теңеу,эпитет,метафора,қайталаулар. | ||
Бағалау критерийлері | · Жырдағы көркемдегіш құралдарына талдау жасайды. | ||
Құндылықтарды дарыту | "Мәңгілік ел" құндылығы: бейбітшілік пен келісім Мектеп құндылығы: оқушылар арасындағы қарым-қатынас арқылы ынтымақтастық және шығармашылықты қалыптастыру | ||
Пәнаралық байланыстар | Тарих,қазақ тілі. | ||
АКТ қолдану дағдылары | Электрондық оқулық. | ||
Бастапқы білім | "Ақылсыз дос-адамға сын" | ||
Жоспарланған уақыт | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы Басталуы 5 минут
| 1.Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. 2.Психологиялық ахуал қалыптастыру: Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! 3.Үй тапсырмасын тексеру. | Оқулық, дәптер, қалам
| |
Жаңа білім 10 минут
| Білу және түсіну. Тапсырма. "... Бала берсе тезінен, Пірлердің бітсе демінен, Шілтеннің тиіп шылауы, Артылып туса өзімнен! Осындай берген дәулетті Көтеріп тұра алар м аекеміз?" деп Ақтамберді өз толғауын аяқтаған.Өз ойларыңды білдіріп және қазіргі Тәуелсіздікпен, Елдасымызбен байланыса ой қорытыңдар.
| А4 парағына жазылған сұрақтар | |
Сабақтың ортасы. (сабақтың негізгі бөлімі) 20 минут
| Қолдану. Сатылай кешенді талдау жасаңдар. 1.Авторы2.ТақырыбыЖанр түріИдеясыШумақ саныТармақ саныБунақ саныҰйқас түріТүсіндірме сөздікӨлеңнің түйіні | А4 парағына сызылған кесте | |
Сабақтың соңы. Аяқталуы 5 минут | Кері байланыс: "Бір минуттық эссе" Мені таңғалдырды ... Мен үшін қиын болды ... Маған ұнады ... Маған алдағы уақытта ...
| "Бір минуттық эссе"
| |
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
| Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.
|
"Еркін әңгіме" әдісі Мәліметті оқушы өз ойымен қағаз бетіне түсіреді, мәлімет бойынша талдау жасайды. | "Ауа райы" әдісі Мен үшін түсінікті... Мен үшін аздап түсініксіздеу... Мен үшін түсініксіз... |
Сынып ережесі бойынша тыныштықты сақтау; |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
| Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|