Сабақ жоспары: Қосу және азайту

Oinet.kz 03-10-2020 1181

Балтабаева Ақмарал Қайратбекқызы   

бастуыш сынып мұғалімі

Білім:  жоғары

Санаты: жоқ

Еңбек өтілі: 3 жыл

                                                                      

                                                                            Тексерілді:                         Байтилеуов .Ж

                                                   

Сабақ  жоспары:

Пәні: Математика      

Мектеп: Момынай жалпы орта білім беретін мектебі

Күні :  22.11 .2017ж


Мұғалімнің есімі:   Балтабаева. А

СЫНЫП: 2Әсынып

Қатысқандар саны:

 

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қосу және азайту

 

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:

2.1.1.4 санаудың ірі   бірлігі-жүздікті құрастыру ,1000-ға дейін жүздіктермен санау,жазу,салыстыру.

 

 

 


Барлық оқушылар:100-ге дейінгі сандарды 2-ден топтап тура және кері   санайды; тәжірибе арқылы 2, 4, 6, 8, 10 заттың жартысын табады;

Оқушылардың басым бөлігі:20-ға дейінгі сандар   тізбегін/ондықтармен 100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастырады;

Кейбір оқушылар:100 көлеміндегі сандар, суреттер, фигуралар,   символдардан тұратын тізбектердің заңды-лықтарын анықтайды.

 

Сабақ мақсаты.

 

 

 

 

 

 

 


Бағалау критерийі:

Жеке,жұптық,топтық     тапсырмаларды орындай   алады.

Ресурстар:

1-ден 100-ге дейінгі сандар жазылған   парақшалар;

әрбір оқушыға арналған 20 данадан   дайындалған дөңгелек.

Тірек сөздер

Екі-екіден қосып және азайтып санаймыз

Пәнаралық байланыс:

Қазақ тілі, дене шынықтыру

Жоспарланған уақыт

 

Сабақ барысы:



Ортасы

 

 

 

 

 

 

 

1.Сабақтың  барысы:

 

№1есеп. Ауызша  орындау.

 

    37+3=                         54-6=

    24-3=                          60-6=

    52-3=                          33+4=

 

  80-5=                              52-3=

 

№2есеп.Топтық  жұмыс.

 

   Кім  көп    асық  ұтады?

 

 

№3есеп.Жеке  жұмыс.

  Қай  топтың    добы  торға  көп    түседі екен.

 

  37+23=           70-13=                28+12=

  80-17=             90-14=               60-23=

  65-12=             40+13=              55-14=

 

                                                                                 

№3есеп.Оқулықпен  жұмыс.

    Есептің  шартын    құр?,

     Қыздар – 7

     Ұлдар - ? 3 – еуі артық.

 

№5есеп. Заңдылықты  анықта   және  қатарды  3 санға жалғастыр.Топтық  жұмыс.

 

27    33     39

 

    71      61    51

 

    21       27   34

 

 

 

 

Аяқталуы

 

.Кері  байланыс:

Критерийлер  арқылы  бағалау.

Үйге  тапсырма.№8 есеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

Тілдік құзыреттілікті   қалыптастыру

 

Қосымша   тапсырмалар

 

Оқушылардың тілдік дағдыларын сабақ бары-сында   жетілдіру және дамыту үшін математикалық терминдерді дұрыс айту және   қолдануға қолдау көрсетіңіз. Топпен және жұппен талқылауда оқушы-лар   коммуникативтік дағдыларын жетілдіру.

Бос дөңгелектерге тиісті сандарды жаз.   Тап-сырманы орындау үшін оқушылар алған біліміне сүйеніп, жұп және тақ   сандарды тауып, оларды тапсырма шартына қарай бояуы керек.

 

Бағалау

Сынып    оқушылары  белсенді  танытты.Жоспар  бойынша    жасаған  жұмыстарым  тиімді    пайдаландым. Сабақты    түрлендіріп  өту, түрлі әдіс –   тәсілдерді  пайдалану.








Саралау –   оқушыларға қалай  көбірек қолдау   көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті   жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау –   оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық   және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қиналатын оқушылардың қасына   барып, оқушыларға жетекші сұрақтар қою немесе бағыт беру  арқылы көмек көрсету. Өзіндік жұмысты   орындау барысында мысалдардың шешімін жылдам орындаған қабілеті жоғары   оқушыларға жеке тапсырманы ұсыну.

Мадақтау айту, смайл беру арқылы бағалау. Жауаптары мен жасаған   жұмыстарын бақылау арқылы бағалау. Өзін-өзі бағалауды ұйымдастыру.

Сергіту   сәттерін өткізу.

 

 


Сабақ жоспары: Шамалар және олардың өлшем бірліктері
Тәрбие сағат: Бастауышым – балбұлағым!
Сәйкес тақырыптар
Көтерілу