Ашық сабақ. Математика. 5 сынып. Жай және құрама сандар
Бекітемін :
Күні: Пән мұғалімі: Жумабаева Р.М
Пәні: Математика
сынып: 5 кл.
Тақырып | Жай және құрама сандар | |||
Мақсаты | Бірлесіп жұмыс жасау арқылы жай және құрама сандармен берілген есептерді шығару дағдысына қалыптасу. Тапсырмадағы қиындықтарды анықтау, өзін-өзі реттеу, сыни ойлауға үйрену. АКТ мүмкіндіктерін тиімді пайдалану. | |||
Күтілетін нәтиже | Бірлесіп жұмыс жасау арқылы жай және құрама сандар айырмашылығын біліп, берілген есептерді шығару дағдысына қалыптасады. Тапсырмадағы қиындықтарды анықтап, өзін-өзі реттейді, сыни оулауға үйренеді. АКТ мүмкіндіктерін тиімді пайдалана алады. | |||
Түйінді идея | Білікті бір есеп шығарады, білімді мың есеп шығарады. | |||
Кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру | Сәлемдесу, класты түгелдеу. | |||
Қызығу шылықты ояту | 1.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Айна». Сынып оқушыларын ортаға ішкі және сыртқы шеңберге жинау. 2. Топқа бөлу. Оқушыларды әр түрлі түсті гүлдер арқылы топқа бөлу 4.Үй тапсырмасын тексеру. | Сыртқы шеңбердегі оқушылардың іс-қимылын ішкі шеңбердегі оқушылар қайталайды, осылай тренинг ауыстырылып орындалады. Ынтымақтастық, достық қалыптасады.
Әр оқушы таңдаған гүл түстері арқылы топқа бөлінеді
Дәптерлерді алмастыру арқылы үй тапсырмасы тексеріледі |
Үш шапалақ
|
Математика 5кл Интерак.тақта, плакаттар, слайд, өзін-өзі бағалау экраны, маркер, смайликтер, стикерлер. |
Мағынаны тану
| 5. Топ көшбасшысын тағайындау. Топ көшбасшысын тағайындау арқылы топта бірлесіп жұмыс жасауға, топ мүшелерінің тапсырмаларды орындаудағы өзіндік икемділіктерін реттеп отыру және әділ бағалай білуіне бағыт-бағдар беру 6. Қарлы кесек әдісі арқылы өткенді қайталау 7. Логикалық есеп арқылы бүгінгі сабақты актуалдау 8. Топтық жұмыс.
9. Есептер шығару.
Әр топ тапсырманы орындап,дәптерге түсіріп, бір оқушы тақтаға шығарады.
10. Сергіту сәті.
| Топ мүшелері қолдарындағы жетондарын өзі қалаған оқушыға ұсынады. Көп монета жинаған оқушы топ «көшбасшысы» болып тағайындалады. Топ көшбасшысы жинаған житондар арқылы оқушыларды бағалайды.
Әр топ бірі –біріне 1 сұрақтан қояды
1.Бір ғана бөлгіші бар санды атаңдар. 2. 3-4 бөлгіші бар сандарды атаңдар 1-топ. «Жай сандар» 2-топ «Жай сандарға мысал келтіру» 3топ « Құрама сандар» 4-топ : Жай және құрама сандар айырмашылығы 1-топ. № 647 2-топ- № 648 3-топ-№ 649 4-топ-№ 651
Жай сандар айтылса –алға, құрама сандар айтылса – бір қадам артқа жүру арқылы бой жазу. |
бағдаршам
Бағалау парағы | |
Ой толғаныс | 11 .Сабақты бекіту : «Күн нұры» Оқушыларға бірнеше сұрақтар беріледі. Әр бір дұрыс жауап күн көзінен бұлтты кетіреді. .
| 1.Жұп сандар ережесі 2. Тақ сандар ережесі 3. Жай сандар ережесі 4. Құрама сандар ережесі . | Бағдаршам | |
Сабақты қорытындылау | Оқушылардың өзін-өзі, сыныптастарын, бүгінгі сабақты бағалауы, пікір алысу. Топ көшбасшысының бағалауы
| |||
Үй тапсырмасы | № 652, №656 | |||
Рефлексия | 12. Кері байланыс . Мен білемін/ мен үйрендім/ менің сұрағым |