Ашық сабақ. Математика. Рационал көрсеткішті дәреже тақырыбына есептер шығару

Oinet.kz 26-11-2019 1239

Жамбыл облысы

Сарысу ауданы

Шокан Уәлиханов атындағы мектеп – гимназиясы

  

Пән: Алгебра

Сабақтың тақырыбы: Рационал көрсеткішті дәреже тақырыбына есептер шығару

   

 

Алгебра пәні                                    11 сынып                             20.11.2015

Пән мұғалімі: Карымсакова Мадина Асканбековна

Сабақ №   32.13

Сабақтың  тақырыбы: Рационал көрсеткішті дәреже тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік: рационал және иррационал көрсеткішті дәрежелердің  қасиеттерін қолданып, өрнектердің мәнін есептей білу дағдысын қалыптастыру

  2. Дамытушылық: ауызша және жазбаша логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, алған білімдерін есеп шығаруда қолдана білуге дағдыландыру

  3. Тәрбиелік: алғырлыққа, шапшаңдылыққа, тапқырлыққа, уақытын үнемді пайдалануға тәрбиелеу

Сабақтың түрі: пысықтау

Сабақтың әдісі: тест, деңгейлік тапсырма, сұрақ-жауап

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, қорапша, үлестірмелер,слайдтар

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

- оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу

- психологиялық дайындық (смайлик көрсету арқылы)

Мұғалім сөзі: Балалар, бүгін «Рационал көрсеткішті дәреже» тақырыбының соңғы сабағы болған соң, сабағымызды бастамас бұрын алдымызға мақсат қояйық. Қазір сыныппен бірге телеарналардағы бағдарламаларға барамыз. Барған бағдарламаларымыздағы ұпай сандарын бағалау парақтарына белгілеу керек, бағалау парақтары үстелдеріңізде тұр. Сабақ соңында көп ұпай жинаған оқушылар «өте жақсы», орташа ұпай жинаған оқушылар «жақсы», төмен ұпай жинағандар «орташа» деген бағамен бағаланады.

ІІ.Үй тапсырмасын пысықтау.

«Ақылдылар» бағдарламасы (Умницы и умники).

 

№100 (1 есеп 1 ұпай)

 

ІІІ.Бағдарламалар

  1. «Айтуға оңай» бағдарламасына көрермендерге, «ХХІ ғасыр көшбасшысы» бағдарламасына жарысқа қатысатын оқушылар арасында іріктеу болып жатыр екен.Олай болса, іріктеудің екі кезеңінен көп ұпай жинағандар «ХХІ ғасыр көшбасшысы»  жарысына қатысуға жолданады, ал аз ұпай жинағандар «Айтуға оңай бағдарламасына» көрермен болып барады.

 

 

а)Тест (1 сұрақ 1 ұпай)

1.Есепте:

а) 16          б) 32,              с) 8                 д) 4

2. өрнегінің  мәнін есепте:

а) 56         б) 18        с) 12       д) 36

3. теңдеуін шешіңдер.

а) 0,    в)  49           с) 50             д) 53

4.  өрнегіндегі көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарыңдар

а)                        б)

с)                  д)

5.Есепте:

а) 0,4              б) 50                с) 100     д) 25

 

Тест жауабы:

1

Б

2

С

3

Д

4

С

5

А

 

ә) Деңгейлік тапсырмалар

А деңгейі  (1 есеп 1 ұпай)

 

В деңгейі (1 есеп 2 ұпай)

      

 

С деңгейі (1 есеп 3 ұпай)

 

  1. Келесі бағдарлама «Жаңа күн». Сергіту сәті

 

IV.Бекіту. Көршілес студияда «Сәт сапар», «Халықтық капитал» бағдарламаларына жүргізушіге іріктеу жүргізіліп жатыр екен.

а)Олай болса, оқулықтағы  № 103(3,4,5,6), №104 есепті орындайық. ( 1 есеп 2 ұпай)

(үлгерімі төмен оқушыларға А деңгейіндегі тапсырмалар беріледі)

 

ә) «Не?Қайда?Қашан?» бағдарламасы. Осы бағдарламадағы «қорапшадағы сұрақ» әдісін қолданғым келіп отыр.

 

1. Рационал көрсеткішті дәрежелердің қасиеттерін тақтаға жазыңыз

  1.  өрнегін есептеңіз

3. өрнегін ықшамдаңыз                                

 

 

V.Рефлексия

-          Бүгінгі сабақта нені үйрендік?

-          Қай есеп күрделі болды? Неге?

 

  1. Үйге тапсырма  №106

VII. Бағалау. Сабақ барысында ең көп ұпай жинаған оқушы «өте жақсы», орташа ұпай «жақсы» бағасымен бағаланады.


Ашық сабақ. Математика. Сандар сыры
Ашық сабақ. Математика. 7 санын қосу және азайту
Сәйкес тақырыптар
Көтерілу