Онлайн әлем: бала үйде, қиялы түзде
22-10-2020
Өткізілген күні: 16.10.2015 Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Синонимдер
Мақсаты : Оқушылардың синоним сөздер туралы білімдерін кеңейту.
Модульдердің кіріктірілуі: Сын тұрғысынан ойлауға үйрету. АКТ пайдалану. Жаңа әдіс- тәсілдер.
Әдіс-тәсілдер: «Конверттегі тапсырма». «Еркін жазу» стратегиясы, тест тапсырмасы. «Инсерт» әдісі
Оқып-үйренудің нәтижесі : Мағанасы жақын сөздерді ажырата алады.
Уақы ты | Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Дереккөздер | Бағалау түрі | Ескерту
|
2мин
6мин | Ұйымдас тыру кезеңі | Қолайлы психологиялық жағдай қалыптастыру. Түрлі түсті стикерлер арқылы топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау. Берілген сөздерге омоним бола алатындай сөйлем құрау. | "Жақсы тілек -ақ пейілдің шуағы" бір-біріне тілек айту арқылы қолайлы орта қалыптастыру. Оқушылар түрлі түсті стикерлер арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар берілген сөздерге омоним бола алатындай құраған сөйлемдерін оқиды. Әр топ бір-біріне сұрақ қояды. | Бағалау парақтары,түрлі-түсті стикерлер |
Басбар мақ әдісі арқылы бағалау | |
5мин | Білу | Жұптық жұмыс. Әр топқа суретті тапсырма беру | Оқушылар топпен бірлесе берілген суретке байланысты мәндес сөздер жазады. | Сурет | Топтық бағалау | |
3мин
| Түсіну | Оқушыларға слайдтар көрсете отырып синоним туралы мәлімет беру | Берілген сөйлемдерден синоним сөздерді табады. | Интерактивті тақта, слайд, | Ауызша марапаттау | |
8мин
| Қолдану | «Конверттегі тапсырма» әдісі. Әр топқа мағыналары жақын сөздерді араластырып беру. | Оқушылар топпен бірлесе берілген тапсырманы орындайды
| Кеспелер | Топтық бағалау | |
10мин
| Талдау | Шығармашылық жұмыс Ұлы ақын Абай Құнанбайұлының туғанына -170жыл толғандығын айтып, синонимдерді қатыстыра отырып ,оқушыларға ақын туралы мәтін құрату | Қазақты әлемге танытқан ұлы ақын туралы білетіндерін ортаға салып, синоним сөздерді қатыстыра отырып шағын мәтін құрайды |
Оқушы дәптері
| Дәптерлерін тексеріп бағалау | |
5мин | Жинақтау | Тест тапсырмасы | Әр оқушы тест тапсырмасын орындайды, жауабын интер белсенді тақтадан тексеріп, өздерін бағалайды. | Тест парақшалары | Бірін-бірі бағалау | |
2мин | Бағалау | Топтық жұмыстардың жиынтық бағасы қойылады | Оқушылар критерийлер бойынша бағалайды | Бағалау парағы | Жиынтық бағалау | |
2мин | Қорытын ды | Рефлексия.«Инсерт» кестесін толтыруға нұсқау беру | Білетіндерін, білгендерін, білгісі келетіндіктерін бірлесіп жазады. | Стикер, Инсерт кестесі | ||
2мин | Үйге тапсырма | 72-жаттығу. Берілген мәтіннен синоним сөздерді теріп жазу. | Оқушылар күнделіктеріне тақырыпты жазып алады. |
Рефлексия: |