Ашық сабақ. Математика. 5 сынып. Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту. | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау | ||||
Сабақтың мақсаты | Ондық бөлшектерді натурал және ондық бөлшектерге көбейту; Есептер шығарғанда ережелерді қолдана білу; | ||||
Жетістік критерийлері | Оқушылар: - Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді; - ондық санды ондық санға көбейтуді; - қолданбалы есептер шығарғанда ондық бөлшектерді көбейтуді пайдалана алады. | ||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушылар кіші топтық жұмыстарда бір – біріне көмек көрсете алады, көшбасшылық қабілеттерін дамытып, өз жұмыстарын бағалағанда шыншыл бола алады. Қосымша мәліметтер іздестіруді талап ететін тапсырмалар оқушының зерттеушілік қабілетін дамытады. | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, Bilimland.kz сайты | ||||
Басқа пәндермен байланысы | Информатика | ||||
Бастапқы білім | Ондық бөлшектерді оқу,жазуды және қосу,азайтуды біледі. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 мин. | Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сабаққа дайындықтарын тексеру. Топтармен таныстыру: 1-топ: Натурал сан 2-топ: Жай бөлшек 3-топ: Аралас сан 4-топ: Ондық бөлшек Натурал сан
Жай бөлшек
Аралас сан 4 15
Ондық бөлшек 0,15 12,548 36,014 2,3
Топ басшыларына бағалау парағы таратылады.
Үй тапсырмасын тексеру: Үлестірмелі қағаздар арқылы тексеру. 0,183,271,6+2,25,9-3,65,78,240,133,2*24,1*30,4322,0135,233,6+1,38,9-3,83,3*20,4*36,728,035,3+4,27,2+1,310,348,16Топ басшысы бағалау парағында бағалайды. |
Топ атаулары
Бағалау парағы
Үлестірме қағаздар | |||
Сабақтың ортасы 32 мин
| Белгісіз есеп ? Топтық жұмыс . 4 топқа суреттер таратылады. Әр топ сол суреттер бойынша есепті құрады және шығарады. Тақтада қорғайды.
Дескриптор:
Бағалау: Екі жұлдыз бір тілек.
Оқулықпен жұмыс № 671,672
Есептеу техникасын бекіту. Тақтада.
Видеоесеп шығару.
Видео арқылы берілген есепті шығарады. Дұрыс жауапты видеодан қарау арқылы есепті тексереді.
Сергіту сәті. «Мен жаңылыспаймын» Оқушылар тізбектеліп тұрып 1-40 арасындағы сандарды рет ретімен айтады. Құрамында 3 цифры кездесетін және 3-ке еселік сандарды айтпайды. Оның орнына мен жаңылыспаймын деп айту керек. Жаңылысқан оқушы ойыннан шығып отырады.
Жеке жұмыс. Сәйкестендіру. 0,23*610,283,14*1,23,7682,57*436,684,8*2,11,385,24*710,08
Сәйкестендіру тапсырмасының жауабы тақтада көрсетіледі. Сол арқылы қасындағы көршісі тексереді. Нәтижесін топ басшысы бағалау парағына жазып отырады.
Бағалау: Бірін-бірі бағалау | Конверт, суреттер, А3
Оқулық, Математика 5-сынып
Bilimland.kz
Үлестірме қағаздар | |||
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
Үйге тапсырма: №673 | Таратпа қағаздар | |||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Сабақбойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімде сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жа бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
| |||||