Сабақ жоспары: Тіл дамыту. Екеуара сөйлесу
Тақырыбы | Тіл дамыту. Екеуара сөйлесу | |
Мақсаты | Сөз байлығы,сөйлеу дағдылары жетіледі. | |
Күтілетін нәтиже | Көркем жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды. | |
Қажетті құрал жабдықтар | Топтастыру,кестелер,плакаттар. | |
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Психологиялық дайындық
| Әсем гүлдей сүйкімді біз баламыз, Алдыменен сәлем беріп аламыз. Озық оймен,ынта-жігер,талаппен, Білім нәрін бойға жинап аламыз. Әр түрлі мағынада өлең шумақтарын оқыту. | Оқушылар тақпақты қосылып айтады.
Өлеңнің мағынасына қарай топтарға бөлінеді. |
Тұсаукесер
| «Қай әріпті жоғалттым» стратегиясын қолдану. | Оқушылар берілген ресурстағы тапсырмаларды жеке орындайды. |
Негізгі бөлім Мағынаны тану | Электронды оқулықты тыңдату. Ойлануға түрткі сұрақтар. -Сендер нені тыңдадыңыздар? -Бүгінгі тақырып қалай аталады? Мен не білемін! Тіл дамыту. Екеуара сөйлесу | Электронды оқулықты тыңдап,тақырып қою.
Жаттығуды жеке ойланып,жұпта талқылап, топта орындайды.
|
Сергіту сәті | Апан үшін күнде мен, Отынға ағаш жарамын. Су құямын гүлге де, Дүкенге де барамын. Сыпырамын үй ішін, Жуа аяқ-табақты, Жылай қалса бөпемді, Жұбатамын ойнатып. | Оқушылар тақпақты айтып, сергіп қалады. Қимылмен көрсетеді. |
Рефлексия
| Шығармашылыққа тапсырма 1-топ сурет салу 2-топ жоба жасау 3-топ эссе жазу Тіл дамыту. Екеуара сөйлесу | Берілген тапсырма барысында оқушылар өз белсенділктерін көрсетеді. Сөйлемдерді толықтырып жазады.
|
Бағалау | «Бағдаршам» әдісі | |
Үйге тапсырма | 6-тапсырма | Күнделіктеріне жазады |
Кері байланыс | -Бүгінгі сабағымыздан біз нені үйрендік? -Нені білдік? | Оқушылар алған әсерлерімен бөліседі |
А.Югнаки жалпы орта мектебі
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Ондасинова Айнур