Онлайн әлем: бала үйде, қиялы түзде
22-10-2020
Исмаилова Хабиба Нұртазақызы
Қызылорда облысы, Шиелі ауданы,
№251 М.Әуезов атындағы орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Виет теоремасы туралы түсінік беру. Квадрат теңдеуді шешуде Виет теоремасын пайдаланып есептер шығаруға үйрету. | |||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||
Виет теоремасы туралы түсінеді. | ||||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||||
| ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
| ||||
Тілдік мақсат |
| |||
| ||||
1.Квадрат теңдеу дегеніміз не? 2.Квадрат теңдеудің түрлері.
| ||||
| ||||
Ресурстар |
| |||
Алдыңғы білім | Есептер шығару | |||
Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | |||
Басы 10 мин
| І. Ұйымдастыру. Оқушылар тақтаға жазған сандарын топтау арқылы топтарға бірігеді. Әр оқушыға арналған жұмыс дәптерлері таратылып сол бойынша жұмыс жасайды, әр топқа бағалау парағы ұсынылады. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақтағы материалға оралу. Слайдта көрсетілген кестені толтыру арқылы, жаңа тақырыптың мақсатымен таныстыру. Дұрыс шешімін жазу керек, толығырақ жауап беруге итермелеу арқылы математикалық тілде сөйлеуге ынталанады. | Плакат, стикер тапсырмалар | ||
Ортасы | Оқулықпен жұмыс . Тақырыппен оқушылар жұмыс жасайды, негізгі идеяларын және олардың өзара байланыстарын аңықтайды: қалай? неліктен? сұрақтарына жауап іздейді. «Ойлан, бөліс, талқыла» –қызығушылықты арттыру үшін оқушыларға есептер ұсыну. x2+рx+q=0 болғанда x1+х2=-p x1*x2=q Формуланы пайдаланып топта біріге отырып есептер шығарады.
| 8 сынып алгебра Тапсырмалар | ||
Соңы | І. Қорытынды. «Сәйкестендіру» ax2+bx+c=0Келтірілген квадрат теңдеух2+рх+q=0Виет теоремасыx1+x2=-p; x1*x2=qКвадрат теңдеу түбірлерінің формуласыКвадрат теңдеу деп аталадыЖұмыс дәптерінде берілген арнайы кесте арқылы кері байланыс орнатады. Үйге тапсырма 1) Виет теоремасы және оның қасиеттері 2) Есептер шығару Бағалау. Сабақ барысында жиналған: "5" - 31-38 балл "4" - 24-30 балл "3" - 18-23 балл | Тапсырмалар | ||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | ||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |