Ашық сабақ. Қазақ әдебиеті. 5 сынып. Бердібек Соқпақбаев өмірі мен шығармашылығы

Oinet.kz 05-10-2019 1363

Қысқамерзімді сабақ  жоспары

Ұзақмерзімді   жоспардың тарауы:

«Адамгершілік   – асыл қасиет» бөлімі

 

Мектеп: Үржар   ауданы, Ақжар ауылы «Б. Тұрлыханов   атындағы орта мектебі-бақшасы» КММ

Күні:

 

Мұғалімнің   аты-жөні: Береке   Кумисгул

Сынып: 5 (қазақ   әдебиеті)

Қатысқандар:

 

Қатыспағандар:

 

Сабақтың   тақырыбы

Б.   Соқпақбаев «Менің атым Қожа»

Осы сабақта қол   жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5. Т/Ж 3. Көркем шығармадағы кейіпкерлер   портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу

Сабақ мақсаттары

 

 

Барлық оқушылар   орындай алады: көркем шығармадан кейіпкерлер портреті мен   іс-әрекетін таба алады.

Оқушылардың   көпшілігі орындай  алады: кейіпкердің   образын өз сөзімен суреттей алады.

Кейбір оқушылар   орындай алады: шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекетіне   талдау жасайды.

Бағалау   критерийі

·     шығармадағы   кейіпкерлер портреті мен іс-әрекетіне талдау жасайды;

·     талдау   негізінде кейіпкерді анықтап, образын сипаттайды.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай   алады:  іс-әрекеттер мен   портреттер арқылы кейіпкер   образына талдау жасай алады

Пәнге қатысты   сөздік қор мен терминдер:тәмпіш, танау, сұңғақ, мыту

Диалог   құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Талқылауға   арналған сұрақтар:

1.шығарманың   сен үшін тәрбиелік мәні қандай?

2.шығармадан   алған әсерлерің қандай?

Құндылықтарға   баулу

«Менің атым Қожа» хикаяты бойынша оқушыларды   адамгершілікке,  ұлттық немесе   жалпыадамзаттық құндылықтарға баулу кейіпкер образын ашу арқылы іске   асырылады

Пәнаралық   байланыс

Өзін   –өзі тану

Алдыңғы оқу

3   мин

«Серпілген сауал»   әдісі   бойынша шығарма мазмұнын қайталап шығады

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған   жаттығу түрлері

Ресурстар  

Сабақтың

басы

 

10   мин

ЖЖ

Мәтін   бойынша Қожаның портретін айқындайтын сөйлемдерді тауып, талдау жасайды,   мағынасын түсіндіреді


Сабақтың ортасы

 

28   мин

 

 

 

С. Кейіпкерлер   портретін анықтау үшін

Қожа мен Жантасты салыстырады.

Т.                                                      

Кейіпкердің образын өз сөзімен суреттей алуы үшін   «Егжей-тегжейлі баяндау» тәсілі  

Ж.

Кейіпкерлер портреті мен іс-әрекетіне талдау жасау   үшін «Сана саяжолы» әдісін қолдану

Венн диаграммасы

 

 

 

 

 

 


 

Сабақтың

соңы

5   мин

Кері байланыс

 «Екі жұлдыз,бір   тілек» әдісі

 

ҚБ бағалау     қол шапалақтау                                                                                  

 

 

Бағдаршам

 

Қосымша мәлімет

Саралау –   оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті   оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау-оқушы   білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық   байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен   байланыс (тәрбие   элементі)

шығармадағы   кейіпкерлер портреті мен іс-әрекетіне талдау жасайды.

 

Кері байланыс

өзін- өзі тану

Сабақ бойынша   рефлексия

·     Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері   орындалды ма, қолжетімді болды ма?

·     Барлық оқушылар оқу мақсатына қол   жеткізді ме? Егер оқу мақсатына қол жеткізбеген болса неліктен деп ойлайсыз?

·     Сабақ қалай және қандай деңгейде өтті?

·     Жоспарланған саралау дұрыс іске асты ма?   (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

·     Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз   ба?

·     Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма,   неліктен?

·     Осы жоспарға қандай өзгеріс енгіземін   және неге?


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы   өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға   қатысты):

1.

2.

Сабақтың бұдан   да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту   мен оқуға қатысты)?

1.

2.

 

Осы сабақтың барысында   мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары   туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

 









 

 

 

 


Ұл, қыз туралы ұлағатты сөздер
Сатқындық туралы ұлағатты сөздер
Сәйкес тақырыптар
Көтерілу